Rozhovor: Milan Pánek hráčem 25.kola OP a stříbrný Pavel Škopek.

Vítězem v hlasování o hráče 25.kola OP na www.fotbalunas.cz se stal Milan Pánek. V těsném závěsu na druhém místě skončil Pavel Škopek. Rozhodli jsme se vyzpovídat oba dva naše hráče.


1) Oba dva jste v tomto kole nastříleli hattrick.

Škópo, pro tebe to byl první hattrick mezi dospělými navíc z pozice krajního obránce. Jaký to byl pocit a jak jsi ho následně oslavil ?

Ahoj Ondro! Nejprve bych chtěl pogratulovat Míňovi k jasnému vítězství. Zasloužil si to, ale ne jen za tento zápas ale za výkony jaké převádí po celou sezónu.

Pocit je to samozřejmě příjemný, ale kdybych ho nastřílel v následujícím utkání, bylo by to mnohem příjemnější. Na druhou stranu proti týmu ,který proti nám nastoupil musel dát hattrick skoro každý. A to, že jsem krajní obránce, u nás moc neznamená. Všichni se snažíme hrát útočně. Moc jsem ho neslavil. Došel jsem si s mojí Leničkou na dvě zasloužené píva.:)

Míňo, ty už jsi v tomto směru ostřílenější. 21 vstřelených gólů do sítě soupeře v letošní sezóně není vůbec špatné. Máš nějakou, kterou si hned vybavíš ?

Nejdříve bych chtěl poděkovat všem, kteří mě podpořili a poslali mi hlas. Ať už to byla moje ségra,přítelkyně,rodina, kamarádi,spoluhráči. Opravdu si toho moc vážím.

Většinou si vstřelené branky moc nepamatuji, ale jediná kterou si dokážu vybavit je asi z Bečvár, kdy brankář špatně vykopl míč a já jsem z prvního doteku vstřelil gól z půlky hřiště. Zkrátka jsem se ukopl.

2) Ve stejném zápase se také ještě trefil 3x Pavel Sova a dokonce 4x Marek Hrstka a to za pouhých 45min. Trochu moc gólů na jedno utkání ? 🙂

Škópa:  Jak jsem říkal. Proti týmům, které k vám přijedou v deseti respektive v devíti lidech a půlka z toho nedosahuje kvalit OP, musí dát gól každý a čekal bych, že je porazíme větším rozdílem. U Soviče to pro mě není překvapením a Mára se měl trefovat třeba ve Třech dvorech, kdy spálil co šlo.

Míňa: Branek v tomhle zápase padlo hodně, ale vše to pramenilo z rozpoložení ve kterém přijelo Dobré Pole. Ale co se týkalo naší hry, tak si myslím že jsme nehráli zas tak špatně. 14 vstřelených branek, 0 inkasovaných je krásny počin. Hlavně jsme hráli týmově.

3) Po událostech z poslední doby kde pár mužstev není schopno přijet na zápas v 11 lidech. Jak hodnotíte celkovou kvalitu OP ?

Škópa: Na začátku soutěže jsem čekal, že okres bude pro tento ročník jeden z nejtěžších. Postupem času se vše však rychle vykrystalizovalo. Týmy jako Český Brod, Tuchoraz nebo právě Dobré Pole nemají na tuto soutěž. Zvláště u DP mě to štve nejvíce. Takové rychlokvašky.

Míňa: Kvalita OP je podle mě dobrá. V této soutěži může každý porazit každého až na poslední 2 týmy, které lehce zaostávají. Jinak čelo tabulky je na dobré úrovni.

4) Máte před sebou poslední utkání sezóny ve Velimi. Bude to souboj o konečné čtvrté místo tabulky. Jak se na něj těšíte ?

Škópa: Těším se na něj nesmírně. Je to pro mě takové finále a odměna za celou sezónu. Čekám vyrovnané utkání a vynikající fotbal z obou stran. Zároveň se těším i na to, že konečně nebude okopaný jak brambory. Disciplinovanost Velimi mě až děsí.

Míňa: Do Velimi se moc těším. Krásné hřiště a k tomu souboj o 4. místo, co více si přát. Každopádně víme, že to bude bitva, ale budeme chtít tento souboj zvládnout.

5) Libodřice po celou dobu sezóny podávali vyrovnané výkony. Jak hodnotíte její průběh ?

Škópa: Až na dvojzápas s Kouřimí bych celou sezónu hodnotil více než kladně. Za dobu co nastupuji v Libodřicích sem neměl tak dobrý pocit jako teď. Ono když máš kde brát fyzickou sílu tak se ti hraje mnohem lépe, než když od 70. minuty šlapeš vodu a funíš jak Sentinel. (pozn.redakce parní nákladní automobil:)

Míňa: Řekl bych, že sezóna byla úspěšná. Tolik bodů jsme už dlouho neměli a po dlouhé době jsme nehráli o záchranu, ale naopak o vršek tabulky. A co se týče průběhu, tak za mě jsme předváděli vyrovnané výkony celou sezónu s tím , že se najde zápas, kdy to prostě nevyšlo.

6) Popište váš nejlepší a naopak nejhorší moment během sezóny ?

Škópa:  Nejhorší moment byl jednoznačně celý zápas v Kouřimi. To byl strašný horor. Taková trochu bezmoc. A nejlepší?…..Konfrontace s nejlepšími týmy a vyrovnané zápasy s nimi. Stabilní výkony po celou sezónu. Tu sezónu bych celkově hodnotil jako skvělý zážitek. A samozřejmě gól proti Býchorům, i když jsem to úplně nechtěl.:)

Míňa: Nejlepší moment sezóny asi nějak teď nevím. Nejspíš to budou asi 3 branky do sítě Žíželic, ale nejhorší moment je určitě zranění zadního stehenního svalu , kvůli kterému jsem nemohl hrát zápas a pár jich dohrát.

7) Zápas, na který si vzpomeneš. Který byl něčím specifický, nezapomenutelný ?

Škópa: Tak určitě domácí zápas proti Tuchorazi. Když jsi nám slíbil, že za 8:0 a více nám umyješ kopačky. Já mám za tu dobu už druhé a pořád špinavé. 😀

Míňa: To vím hned. Zápas v Jevanech, na který se nedá jen tak zapomenout, kdy jsme za trenéra Zelinky nastříleli 9 branek a odvezli si vítězství 9:5. Byl to zápas hodně vyhrocený a tvrdý s tím, že do čeho jsme kopli, tak skončilo v bráně.

8) Čeká vás zasloužená pauza před novou sezónou jakým způsobem ji budete trávit ?

Škópa: Tak chci hodně času věnovat rodině. Během sezóny ji trochu odbývám, protože trénuji ještě starší žáky ve Štítarech. Dále nás ještě čeká turnaj v Radimy a hlavně svatba. Na tu se těším nejvíce.:)

Míňa: Určitě nějakou brigádou a když bude volno tak nějaký výlet s přítelkyni, rodinou a přáteli.

9) Co si slibujete od příští sezóny ?

Škópa: Tak od příští sezóny si slibuji hodně. Já osobně bych chtěl pomýšlet na nejvyšší příčky a doufám v posílení a doplnění kádru. Se 13-14 lidmi se to už moc hrát nedá a navíc se zvedne konkurence. Mohli bychom všichni udělat zase o krůček navíc a jít společně klidně i za vítězstvím v soutěži. Všichni víme co nás čeká v letní přípravě. Ty to z nás dostaneš!! 😀

Míňa: Určitě se poprat o bednu!!!

Oběma vám děkuji za rozhovor a přeji pevné zdraví a spoustu nejen fotbalových úspěchů.

Napsat komentář