Preview: FC Velim „B“

Už v pátek 14.6.2019 odehrajeme předehrávku 26. kola OP na hřišti Velimi. Zápas o čtvrté, potažmo třetí místo, se odehraje od 18:00 na hlavním hřišti.

Velim je zatím na 5. místě tabulky o pouhý bod za námi.  Celek se může pyšnit nejlepší obranou v soutěži jen s 23 obdrženými brankami. K této statistice přispívá i nejlepší hráč Velimi. Marek Hrabal, který dal i 7 branek, nastoupil k 19 utkáním a 11x se stal hráčem zápasu a vede tak  v 37 letech tabulku na serveru fotbalunas.

Mezi nejlepší střelce týmu patří Kyncl, Jehlička a Kadlec, kteří nastříleli 13, 9 a 8 branek. Zbytek branek si mezi sebe hráči spravedlivě rozdělují. Jako nejtrestanější hráč týmu je Kosina, který má pouhé tři žluté karty. Tým nedostal ani jednu kartu červenou a je vůbec z celé soutěže nejdisciplinovanější. S porovnání s námi je to nebe a dudy. Náš mančaft inkasoval 63 ŽK a tým Velimi pouhých 25. Zajímavostí je, že kdyby hráli soutěž kde se počítají ŽK a ČK, tak Velimi by nikdo nescházel kvůli trestům.

Podívejme se na historii Velimského „béčka“. V roce 91 postoupily do III. třídy. O 5 let později si zasloužily postup do OP. V okrese hráli do roku 2005 kdy slavily postup do I.B třídy. Tu hráli 6 let a v roce 2011 šli zase o krůček výš do I.A třídy. O rok později však přišel „krach“ Velimského fotbalu. „A“ Tým byl přesunut z divize do A. třídy a „B“ tým putoval z A.třídy do III. třídy. V sezóně 2016-2017 však béčko postoupilo zpět do OP, kde hráli nejdelší část své historie.

Bilanci s Velimí máme velmi zápornou. Z 11 zápasů, které jsme doposud spolu odehráli napříč soutěžemi, jsme vyhráli pouze jeden jediný a jedenkrát se nám podařilo zvítězit na penalty. Jinak 6x se radovala Velim a třikrát skončil zápas remízou. To vše při skóre 19:39 s našeho pohledu. V OP máme bilance 0-0-1-2, 3:9 z našeho pohledu.

Velimi se na jaře zatím moc nedaří, nebo spíše méně než na podzim. Získali 21 bodů a to jim stačí na 7. místo jarní tabulky. My jsme získali bodů 24.

Přijďte nás podpořit v boji o bednu!!!

Pátek 18.6.2019 od 18:00 ve Velimi!!!

 

Napsat komentář