Preview: SK Žiželice n. Cidlinou

K dalšímu domácímu utkání nastoupíme proti týmu Žiželic. Týmu, který je, dalo by jse říct v Okresním přeboru benjamínkem.

Zápas se odehraje v sobotu 11.5.2019 od 17:00.

Žíželice k nám zrovna dvakrát rádi nejezdí. Alespoň co se celkové bilance týká. Doposud jsme spolu odehráli pět utkání a z toho čtyři došli do penaltového rozstřelu. V nich jsme byli úspěšnější a vyhráli 3x. Jednou se to podařilo soupeři. Jediná „čistá“ výhra přišla loni na podzim a to vysokým rozdílem 8:2 pro nás. To vše bylo při skóre 20:12 z našeho pohledu.

Z historického hlediska se Žiželice dostali do OP až v roce 2016. Před tím hráli většinu času ve 4. třídě a občas nakoukli do třídy třetí. To vše se změnilo až v roce 2015, kdy 4. třídu vyhráli. O rok dále vyhráli i třetí třídu a postoupily do OP. První sezónu v OP zakončili na 3. místě a chyběl jim pouze jeden jediný pod na postup do krajské soutěže. V této sezóně měli Žíželice i nejlepší útok celé soutěže. Od té doby měli spíše starosti se záchranou než, aby pomýšleli na vrchní příčky. Tomu napovídá i letošní sezóna. Starosti se sestupem by však už mít neměli. S devětadvaceti body se sice krčí na 9. příčce, ale ztrácí pouze bod na příčku šestou. Pomohla jim k tomu i série posledních sedmi utkání, kdy prohráli jen s Velimí. Zbytek vyhráli, i když dvakrát kontumačně proti Dobrému Poli a Českému Brodu „C“. Skóre však mají stále záporné a to 42:49.

Nejlepší střelec týmu je Lukáš Kubelka se třinácti brankami. Druhý Korčák má branek 10. Mezi zlé muže Žiželic patří se sedmi ŽK Rous a se šesti, již zmiňovaný Kubelka. Po jedné červené mají Bubeník a Konhefr. Zajímavostí je, že nejvytíženější hráč Kubelka, který má 1659 minut, by u nás patřil v této statistice až na 7. místo.

Sudí pro toto utkání bude Volf Zdeněk.

„B“ tým odehraje své utkání v neděli 12.5.2019 taktéž na domácí půdě do 17:00. Sudí pro zápas je Roman Pikner.

Přijďte nás podpořit a pomoci nám ke třem důležitým bodům!!

Napsat komentář