MU: FK Libodřice „A“ – SK Žiželice

K zápasu 21. kola jsme nastoupily, na domácí půdě s týmem Žiželic. Zápas to byl od podlahy a nikdo si nedal nic zadarmo. Bojovalo se o každý metr hřiště, ale nakonec byli spokojenější domácí a zvítězily tak  vysoko 4:0.

Začátek zápasu přinesl dvě šance domácích. Do jedné se dostal Sova po přihrávce aktivního Košíka, ale situaci nevyřešil ideálně. Po rohovém kopu se dostal do zakončení Němec, ale hradbu s těl hostů neprostřelil. Poté byl zápas na 8 až 10 minut přerušen kvůli špatnému počasí. Do zápasu jsme se vrátily aktivně. Jedinou kaňkou bylo zranění Škopka, který si natáhl tříslo. Po půl hodině to bylo 1:0. Na centr z levé strany si skvěle naskočil Košík a přesnou hlavičkou na přední tyč nedal brankáři šanci.  Už to vypadlo, že se takto zápas dohraje a rozhodne se v druhé půli, jenže ve 41. minutě se opřel do míče Sova. Z trestného kopu se nemýlil a šlo se do kabin za stavu 2:0.

Druhý poločas byl na hřišti prakticky už jen jeden tým. Hosté se do zápasu dostávali těžko a většina míčů končila na kopačkách domácí obrany nebo v zámezí. Do doby než padla další branka padlo 7 ŽK a jedna červená. I to napovídá průběhu zápasu, že fotbalovosti se fanoušci moc nedočkali. Podpořil to i zmoklý terén. zápas měl ale pod kontrolou přesný rozhodčí Volf, který nedovolil aby se zápas zvrtl ve válku. V 70. minutě se opět prosadil Sova. Košík obešel půl velkého vápna, připravil míč před branku Beníškovy, ten sice zakončil ale vychytal ho gólman. Balón se však odrazil k Sovovi a ten uklidil prakticky od prázdné. Poté se nechal Sova hloupě vyloučit. Dorážel balón do branky rukou i když nemusel a měl už jednu kartu žlutou. Hosté tak měli šanci se zápasem něco udělat v poslední čtvrthodině, když se stav na hřišti, co se hráčů týká, srovnal. Ale do pořádné šance se nedostali. v 90. minutě pečetil výsledek, na rozdíl třídy, Beníšek. Zasekl si míč na levou nohu na hranici šestnáctky a technickou střelou uklidil míč k tyči. Hezký fotbalový moment. Dále se už nic neudálo a tak jsme zvítězily 4:0 a připsali si tak důležitý výsledek jak z hlediska bodového zisku tak i skóre.

Pavel Škopek : “ Důležitý zápas. Prakticky jsme byli ve stejné situaci jako na podzim. Po neúplně přesvědčivých výkonech jsme se potřebovali zvednout. To se nám podařilo a doufám, že se blýská na lepší časy. Výkon sice nebyl ještě optimální ale vše se dá vypilovat. Mrzí mě jen že jsem u toho nemohl být přímo na hřišti ale bůh ví jak by to dopadlo kdybych se účastnil :). Každopádně bojovný výkon a srdíčko tam bylo a to nám pomohlo ke třem důležitým bodům.

Sestava: Skočdopole – Škopek ( 16. Hrstka) Baško, Dittrich, Šafránek – Němec, Hovorka, Beníšek, Pohanka (83. Hájek) – Sova, Košík (89. Matějka)

Děkujeme všem fanouškům za účast a podporu!!! 

Napsat komentář