MU: FK Libodřice „A“ – Čechie Tuklaty

K zápasu 19. kolo k nám zavítalo mužstvo Tuklat. Zápas jsme s přehledem vyhráli 5:1 a prolomily tak střeleckou i bodovou potenci.

Zápas začal z naší strany trochu rozpačitě, ale ne že by nás soupeř zatlačil, ale spíše z toho, že jsme najednou měli na všechno dost času a měli balón o proti minulým zápasům na kopačkách poměrně dlouho a často. Už v desáté minutě se ale prosadil Pánek, kdy procedil míč po závaru ve vápně do sítě. Poté začal vystrkovat růžky i soupeř, ale spíše po našich chybách a nekoncentrovanosti. V následující pasáži jsme dali jasně najevo co chceme hrát a hra jako taková začala mít hlavu a patu. V 28. minutě si vyměnily balón Košík, Pánek a Škopek, následoval centr od posledně jmenovanáho a Košík hlavou usměrnil míč za záda Pazdery – 2:0. O 5 minut déle to bylo už 3:0. Škopek naservíroval balón před prázdnou bránu Němcovi a ten uklidil s přehledem. Do konce poločasu následovalo jen obléhání branky hostů a řada neproměněných šancí.

Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit ještě lépe než jsme skončily ten první a proměňovat vetší množství šancí. To se bohužel moc nedařilo, když Škopek našel v malém vápně Sovu a ten přestřelil. Následující slovo měl ale Lachmann z Tuklat. Ten ve 48. mintě z  25 metrů napřáhl a rozvlnil síť. Balón podcenil Skočdopole a sám střelec to komentoval slovy „horkej brambor“  a nebál se přidat anglický přízvuk. Míč šel opravdu chytit. Oklepali jsme se z toho, ale poměrně rychle. Během dvou minut jsme přidali další dvě branky. Nejprve se technickou střelou zaskvěl Košík a poté z hranice vápna napřáhl Sova a stanovil tak konečný výsledek 5:1. Bohužel, protože jsme měli na to dát branek opravdu více. Soupeř se zatáhl před vápno a my nenašli pořádně cestu k brance. A když už ano tak jsme nedostali balón za brankovou čáru. Tak jako Pánek, který tváří v tvář Pazderovi selhal. Důležité tři body a vstřelených 5 branek. Kdyby byl zápas 7-8 nula bylo by to veselejší.

Lukáš Lanc: “ Po třech zápasech, které jsme prohráli, jsme odehráli slušný zápas. Musím, ale také jedním dechem dodat, že soupeř byl slabý. Hráči přesto měli chuť po vítězství a kombinační hra se nám celkem dařila. Celý zápas se hrál prakticky na jednu bránu.“

Sestava: Skočdopole – Škopek, Baško, Šafránek, Němec (53. Beníšek) – Košík, Hovorka, Dittrich (66. Hrstka), Pohanka – Sova, Pánek

Příští zápas odehrajeme v neděli 5.5.2019 od 17:00 v Kouřimi.

Napsat komentář