MU: SK Krakovany – FK Libodřice „A“

Při krásném sobotním odpoledne, jsme odehráli zápas 22. kola OP na hřišti Krakovan. Odvěký soupeř nás dlouho neporazil a nepovedlo se jim to ani při tomto střetnutí.

Od začátku utkání se hrálo na obou stranách velmi otevřeně. Jak jeden tak druhý tým se pouštěli do brejkových situací se kterých zlobily obrany svých soupeřů. Už ve třetí minutě se prosadil Strejcius. Naše obrana byla velmi nekoncentrovaná a po špatném přebrání soupeřových hráčů  a následném nedúrazu ve vápně šli domácí do vedení. Podobná situace vznikla na druhé straně jen o 3 minuty později. Po sérií odrazů se nejlépe zorientoval Pánek a zacílil přesně do šibenice. Domácí zlobily hlavně po své pravé straně kde byli aktivní Kutil s Chvojkou a zaměstnávali naší obranu. Žádná šance však gólem neskončila a tak jsme udeřily opět my. Odražený balón po souboji Hovorky přiletěl k nohám Pánka a ten zachoval chladnou hlavu tváří v tvář brankáře a přehoupl vedení na naši stranu. To nám bohužel vydrželo jen 11. minut. Po standardní situaci a opět naší chybě skóroval Malina.  Odvrácený míč ze standardní situace dopadl přímo hráčovi na vápně, který měl spousty času si míč připravit na střelu a následně propálil vše co mu stálo v cestě. Takže stav po půl hodině hry 2:2. Tento stav vydržel až do přestávky, když každý s týmu si připravil nějaké příležitosti ale žádnou nedokázal dotáhnout do cíle.

Druhý poločas začal v podobném duchu jako ten první. Šance na obou stranách se střídali, i když na naší straně přidělával vrásky na čele pouze gólman Skočdopole, který i z jednoduchých balónů dokázal vytvořit slibné příležitosti pro domácí. Žádná ovšem brankou neskončila a tak si vzal slovo střelec tohoto utkání Pánek. Opět si našel míč za obranou a opět si poradil bravúrně a vrátil tak vedení na naši stranu. v 81. minutě jsme ovšem přežili klinickou smrt. Jednoduchý čechraný balón vypadl Skočdopolemu z rukavic a dorážející domácí přestřelily bránu zhruba z půl metrové vzdálenosti. Do konce zápasu jsme si výsledek, byť kostrbatě, ale udrželi a splnily jsme tak cíl a to byli tři body. Z Krakovan si odvážíme zasloužené, ale tenké vítězství a můžeme se zase trochu více uklidnit do dalších bojů.

Lukáš Lanc: “ Už před zápasem jsme věděli, že to nebude vůbec jednoduché utkání. Přesto všechno jsme jeli pro plný bodový zisk. Byl to vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách. Pouze v první půli nám dělali starosti soupeřovi náběhy, které jsme špatně přebírali. I tak je, ale spokojenost a to hlavně se třemi body.“

Sestava: Skočdopole – Škopek, Baško, Šafránek F., Němec – Košík, Dittrich (86. Matějka), Hovorka (51. Heverle), Pohanka – Sova (C), Pánek (75. Hájek)

Děkujeme všem fanouškům za podporu!!!

Napsat komentář