MU: FK Libodřice „A“ – Sokol Dobré Pole

V sobotu jsme přivítali na naší půdě v rámci 7. kola OP tým Dobrého Pole. Před zápasem jsme věděli, že jsou po výměně trenéra a že se vrátil střelec Potůček.

Zápas jako takový byl však už o něčem jiném. Od první minuty jsme si byli vědomi, že se do branky postavil Němec a že Sova s Hovorkou nastupují s deficitem celého týdne, protože byli nemocní. A vše podle toho také vypadalo. Převzali jsme balón pod kontrolu okamžitě jsme dostali soupeře pod tlak. Hned po první akci jsme dostali možnost zahrávat standardní situaci a po načechraném balónu od Beníška se hlavou prosadil Baško. Další možnost měl Sova, ale míč posunul jen špičkou vedle branky. Poté se prosadil poprvé v zápase Pánek a stav byl v 10. minutě 2:0. A když se Škopek dostal za obranu a šel sám na gólmana ,uklouzl a Pánek neproměnil svůj samostatný nájezd vypadalo to se soupeřem bídně. A také, že ano. Soupeř byl bezradný a to v 19. minutě Pánek  prokličkoval vápno a zvýšil na 3:0. Na tomto čísle se sice poločasový výsledek zastavil, ale nutno podotknout, že jsme dál mačkali soupeře a ten se dostával na naší polovinu pouze sporadicky. My jsme ovšem zkoušeli možné i nemožné, ale v ničem jsme neuspěli. Hosté zahrozily pár centry, ale všechny bezpečně obrana v čele s Baškem odvrátila.

Druhý poločas zažal ve velmi mírném tempu alespoň z naší strany. Od prvního hvizdu byl soupeř na balónu a snažil se kombinovat. Nám chvilku trvalo než se zahřejeme a naštěstí si soupeř nevytvořil šanci na branku. Uběhlo deset minut a už jsme se opět řítily na brankáře hostí. Svoje šance pálili Košík, Škopek, Pánek i Hrstka. Nevyšli ani dvě dalekonosné od Baška z přímých kopů.  Až po 20 minutách hry jsme se opět prosadily. Košík zatáhl míč po lajně a naservíroval Beníškovy přímo před branku a ten skóroval. A poté co si Pánek opět pohrál s obranou a završil hattrick se 74. minutě opakovala tatáž situace jako u branky Beníška. Pánek zatáhl míč a dával pod sebe. Sám před brankou se ocitl Škopek a nemýlil se. To už na tabuli svítilo skóre 6:0. V té chvíli byl soupeř na kolenou a modlil se, aby byl konec zápasu. My jsme ještě přidali dvě branky z kopačky Hrstky, který zakončoval svým typickým způsobem. Celý zápas zakončil nepřesným přímím kopem Pánek a my jsme se tak mohli radovat opět z vítězství a zisku důležitých třech bodů.

Hodnocení trenéra Lukáše Lance:„Od první minuty jsme šli jasně za vítězstvím,  soupeře jsme přehrávali kombinačně i rychlostně, a když jsme v desáté minutě vedli 2:0, tak bylo osudu zápasu rozhodnuto, utkání jsme měli pod kontrolou, hráli s chutí a dobře kombinovali. V 65. minutě jsme vstřelili čtvrtou branku,  to soupeře definitivně zlomilo, a my přidávali další branky. Hosté si za celý zápas nevytvořili téměř žádnou šanci. Před zápasem jsme ještě řešili, koho postavíme na post brankáře,  protože Skočdopole a Kolář mají zdravotní problémy, a Dittrich je v trestu.  Tak padla volba na Tomáše Němce, který musí mít ,, brankářství“ v genech po svém otci, spousta z nás si jistě pamatuje na skvělé výkony Tondy Němce! Vychytaná nula a 8 branek v síti soupeře hovoří za vše.  S předvedenou hrou jsem spokojený.“

Sestava: Němec- Pohanka, Baško, Šafránek, Medlen(76. Matějka)- Košík, Hovorka(73. Adámek), Beníšek, Škopek- Sova(46. Hrstka), Pánek

Branky: 10.,19.,72. Pánek, 83.,88. Hrstka, 5. Baško, 65. Beníšek, 74. Škopek

ŽK: 2:1

Rozhodčí: Trumpus

Diváci: 60

Sestava kola: Baško, Šafránek, Pánek

Napsat komentář