MU: FK Libodřice – Český Brod „C“ (4:2)

První mistrovské utkání, krásné počasí a soupeř, se kterým jsme chtěli vybojovat důležité tři body. Vše napovídalo tomu, že by se to mohlo povést.

Od generálky s Liblicí jsme se soustředily pouze na toto utkání, jak v hlavě tak na hřišti. Nechtěli jsme dopustit blamáž v podobě ztráty bodů. Chtěli jsme být aktivní a diktovat tempo hry po celých 90 minut. To se nám také dařilo. Hosté se dostávali za polovinu pouze sporadicky a to hlavně po výkopech gólmana. Jenže naše šance či střely byly nepřesné nebo příliš slabé na to, aby ohrozili hostujícího brankáře. Ve 26. minutě to byli ale právě hosté kdo se ujal vedení. Kozlíček si navedl míč na levou nohu a z hranice šestnáctky rozvlnil sít – 0:1. Branka padla hlavně po špatné dohodě v obraně, kdy si hráč přeběhl zleva doprava a my si to nestačily důkladně přebrat. Do konce první poloviny jsme chtěli vstřelit alespoň kontaktní gól. Největší příležitost měl asi Baško. Z trestného kopu nastřelil tyč, ale rána to byla famózní. Víc nic a šlo se od kabiny.
V kabině nám bylo řečeno pár vět. Důležité, ale bylo nepoložit se a dál makat jako tým. Druhý poločas začal v podobném duchu jako ten první. Soupeře jsme přehrávali a odměněni jsme byli v 51. minutě kdy Sova proměnil penaltu. Následovalo 28 minut kdy jsme dali další tři branky (Sova, Pánek, Hrstka) a šli si za jasným vítězstvím. Jenomže jsme trochu usnuli na vavřínech a soupeř si dovolil několikrát ohrozit naší branku. Dvakrát se vyznamenal brankář Kolář. Nejprve vytáhl bravurním zákrokem střelu ze střední vzdálenosti a poté lapil penaltu. V 88. minutě přece jen z naší nekoncentrovanosti soupeř snížil na konečných 4:2.

Lukáš Lanc: „Při prvním mistráku jsme předvedli solidní výkon. Přesto dva obdržené góly od slabšího soupeře jsou pro mě nepřijatelné. Zvláště ,když k tomu připočtu to, že soupeř neproměnil penaltu. Do příštího zápasu se musíme vyvarovat takto laciným brankám, pokud budeme chtít hrát v horních patrech tabulky.“

Základní sestava : Kolář – Škopek, Šafránek F., Baško, Němec (77. Hájek) – Hovorka (46. Pohanka), Beníšek, Sova, Košík – Pánek, Hrstka

Do zápasu nezasáhli Skočdopole jelikož má problém s kolenem a Dittrich kterého trápí třísla. Přišlo se podívat 50 diváku což považuji slabou návštěvu při tak krásném počasí.

Příští utkání odehrajeme v Jestřábí Lhotě 30.3. Sobota od 15:00.

 

Napsat komentář