MU: FK Libodřice „A“ – FC Tuchoraz „B“

K prvnímu zápasu OP jsme nastoupily proti týmu Tuchorze. Soupeř přijel s obměněnou sestavou a rozdal si to s námi na férovku. Byl to boj až do konce, který jsme nakonec zvládli.

První velká šance přišla v 11. minutě utkání. Po našem rohu nejprve minul Baško ,poté nedokázal Hrstka prostřeli skladbu těl před ním. Míč se tak odrazil k Pánkovi a ten se už nemýlil. A jelikož nikdo jiný z celého okresu nedal branku dřív, otevřel tak ročník 2019/2020.  Celý zápas provázela spousta nepřesností a nervozity z obou stran. To se projevilo i v 27. minutě. Hosté využily naší ztráty na polovině hřiště. Hnali se do brejkové situace. Vše zastavil až Tomáš Němec, bohužel s faulem. Tomáš Bílek spornou penaltu proměnil o tyč a skóre bylo srovnané. Tuchoraz se prezentovala solidním výkonem a trápily nás více než dost. Konec první půle byl ovšem v naší réžiji. Nejprve se prosadil dělovkou Sova, který propálil vše a hlavně gólmana hostů. Třetí naší branku přidal Košík chytrou „šajtlí“ po přistrčení od Pohanky. To probíhala 42. minuta a do konce poločasu se už ani na jednu stranu nic neudálo.

Druhý poločas se nesl ve stejném nebo alespoň v podobném duchu jako ten první. Bojovné utkání hosté nevzdali a v 57. minutě snížily na rozdíl jediné branky. Tomáš Černý zkušeně prošel obranou, posadil na zadek i Skočdopoleho a zakončil do prázdné brány.  v 64. minutě se posunul Pánek do útoku a stačila mu minuta k tomu aby vstřelil druhou branku v utkání. Pláchl obraně a po souboji s jediným obráncem špičkou kopačky posunul míč za záda brankáře. Odskočily jsme tak soupeři opět na dvě branky. Do konce utkání si ještě oba týmy připravily zajímavé příležitosti ale využít dokázali jednu pouze hosté. Postaral se o to stoper Vosecký v 85.minutě. Konec zápasu jsme už uhlídali a získali tak tři body.

Pavel Škopek: Utkání jsme rozhodně chtěli mít více pod kontrolou a zápas rozhodnout co nejdříve. Věděli jsme totiž z přípravných utkání, že nám koncentrace ve druhých poločasech dělala drobné problémy. Každopádně nás Tuchoraz jako soupeř mile překvapila. Nebude to ten tým, proti kterému si loni ostatní nahnali skóre. Ovšem také víme, že máme na víc a do příštího zápasu máme pár věcí na zdokonalování. Zápas si všichni odehráli solidně ale rozhodně to nebylo na jedničku s hvězdičkou. Zápas tím, že byl soubojový tak ubíral více sil a zbylo málo času na fotbal.“

NEzapomeňte nás sledovat na našem Instagramovém účtu!! Instagram FK Libodřice

Napsat komentář