MU: Červené Pečky – FK Libodřice „A“

Zápas 6. kola OP jsme odehráli na půdě Červených Peček. Napínavé utkání až do konce museli rozhodnou pokutové kopy, ve kterých jsme byli šťastnější my a bereme tak po remíze i druhý bod.

Zápas začal v lehkém tempu bez šancí na obou stranách. Hrálo se kolem středové čáry s náznaky na nějakou dobrou kombinaci či šanci. Na jedné straně bijecký souboj Sova – Gono, na té druhé zase zaměstnávali rychlejší domácí obranu hostů. Zde vždy zachraňoval situaci rychlý Pohanka, který nepouštěl hráče domácích na dostřel. Největší vzruch přišel až po půlhodině hry. Do třech zajímavých situací se dostal Tomáš Němec. Nejprve to zkusil z přímého kopu, který měl dobré parametry ale bohužel žel kousek mimo. Podruhé, v největší příležitosti a shluku ve vápně ,neprostřelil domácího Linharta v bráně, který reflexivně vyrazil na rohový kop. Z následné standardní situace se do vzduchu pověsil na potřetí Němec a na přední tyči minul branku. V tu chvíli to vypadalo, že to tam musí padnout a že vstřelíme branku. Domácí byli přikováni k vlastnímu vápnu. Ale jak praví pravidlo nedáš – dostaneš tak se i stalo. Dlouhým nákopem se vysvobodily domácí z tlaku a dostali se na naše vápno. Tam chvíli podrželi balón ale když už to vypadalo, že se osvobodíme přišl faul a po něm pokutový kop. Domácí ho bezpečně proměnily a ujali se vedení 1:0. Poté přišla ještě penaltově sporná situace na druhé straně. Hrstka si prohodil míč do vápna, došel k brankové čáře a když se  vracel že bude dávat pod sebe tak přišel faul až mu soupeř sundal kopačku. Bohužel rozhodčí zůstal klidný a penalta se nekopala.

Druhý poločas začal hned s dvěma změnami. Místo Hovorky Dittrich a místo Hrstky Škopek. Zda to bylo střídáním nebo nasazením nebylo zřejmé ale hra v druhé půli nabrala jinou podobu a to hlavně u hráčů Libodřic. Postupně už bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Obléhání vápna soupeře, nespočet standardních situací nevyznělo pro hosty úplně nejlépe. Ovšem v 74. minutě zavelel Ditrich přízemní střelou k obratu. Jednu slibnou šanci měl ještě střelec Dittrich z přímého kopu. Ale bohužel jeho pokus šel do rukavic domácího Linharta. Ještě jednu příležitost měl i Sova po vysunutí od Škopka ale míč neuklidil tak jak by si představoval. Mohlo být ale vše jinak. Domácí z ojedinělé šance trefily břevno a následně je vychytal z boku Kolář, jeho chvíle ale ještě přijdou.Pak přišla 90. minuta a gól v bráně domácích od zad Škopka. Rozhodčí však viděl faul a gól neuznal. To hosty velmi rozzlobilo a až Dittrich dostal červenou kartu. To bylo vše a šlo se na penalty.

Penaltový rozstřel byl v režii hostů. Postupně svůj pokus proměnily Baško, Sova a Beníšek a když Kolář, penaltový mág, dvě chytil a Škopek proměnil i čtvrtý pokus Libodřic tak bylo hotovo a Pánek už ani nemusel kopat. Takže zápas skončil 1:1 a na panalty 4:2 a vezeme si tak druhý bod.

Pavel Škopek:“ Chtěli jsme si jednoznačně odvést tři body a dotáhnout se tak na soupeře. Byl to zápas takzvaně o 6 bodů. První poločas se nám bohužel nedařilo hrát hru, kterou jsme chtěli a hodně chybělo předfinále a i finále. Oba tým se drželi na 30 metrech od brány a dál nic. Ve druhém poločase už to bylo o něčem jiném. Zatlačily jsme soupeře před vápno a dejme tomu kontrolovali hru. Bohužel bez vážnějších příležitostí. Chyběl nám klid v koncovce i centry ze strany. Každopádně naše výkony mají vzestupnou tendenci a je od čeho se odrážet na čem pracovat. Samozřejmě nejhorší na tom všem je, že dostal červenou Dittrich a to bolí. Je to fotbalista a prokázal to i v tomto utkání. Nehledě na to, že to červená neměla být ptž jako kapitán se může zeptat za co byl faul nebo co to vlastně rozhodčí písknul. My na této úrovni to musíme uhrát jinak. Nic stejně nezměníme a měli bychom být trochu stabilní co se nervů týče od vedení až po trávníkáře. Rozhodně si nechci stěžovat ale na této úrovni je to hnus a výkon pana Poklopa byl ještě horší.“

Hodnocení trenéra Lukáše Lance:

První poločas byl vyrovnaný, bojovný,  a k vidění bylo vidět minimum šancí. Druhý poločas jsme domácí začali přehrávat,  vytvořili jsme si dost šancí i standardních situací, ale na víc, než na vyrovnání to nestačilo. Musím kluky pochválit za bojovný výkon až do konce utkání,  ale také za to, že drželi nervy na uzdě po celý zápas,  a dostali ,,jen“ jednu červenou kartu,  a to, podle slov kapitána Dittricha neprávem,  když se slušnou formou jako kapitán zeptal, z jakého důvodu nám nebyla uznána branka v poslední minutě. Penaltový rozstřel, ve kterém opět čaroval specialista na chytání pokutových kopů Kolář,  jsme zvládli. Vzhledem k vývoji utkání,  dva body bereme.

Červené Pečky/Pašinka-Libodřice 1:2 PP