PU: FK Libodřice – Kostomlaty n/L

      Po měsíční dřině nás čekalo první přátelské utkání. Postavili jsme se týmu OP na Nymbursku. Kostomlaty jsou na třetí příčce a bylo to znát i při samotném utkání. Utkání se odehrálo na UMT v Poděbradech, která snesla nejpřísnější měřítko.

Už ve čtvrtek jsme dostali od „Beryho“ (Ondra Beran) taktické pokyny co by si od nás představoval a jakým stylem se budem prezentovat. Taktiku před zápasem nám upřesnil „Lancik“ (Lukáš Lanc), protože „Bery“ se nemohl zápasu z rodinných důvodů zúčastnit.
Zápas začal svižně a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Opticky to možná vypadalo že máme míč na svých kopačkách častěji, určitě alespoň prvních 20 minut. Vytvořených šancí bylo jak máku, ale žádná proměněná. Postupně své pokusy neproměnily Hrstka, Pohanka, Škopek, Sova, Pánek… Hru brzdily i naše časté ofsajdové postavení a tak začal hrozit i soupeř. A byli to právě kostomlatští kteří se ujmuli vedení. Samostatný průnik proměnil útočník hostí a bylo to 1:0. To bylo z prvního poločasu vše.

I když výsledek jako takový jsme moc řešit nemuseli tak nikdo prohrát nikdy nechce!  Z pokutového kopu se trefil Sova – 1:1, který byl sám faulovaný a tak vyvrátil pravidlo. Následně, i přesto že nás „Hopák“ několikrát podržel, hosté šli opět do vedení a zase to byl samostatný průnik – 2:1. Hosté výborně tvořily a měli více ve středu pole. My jsme nedokázali pokrývat jejich středovou řadu. Nakonec jsme to byli právě my kdo se ujmul vedení v utkání. Nejprve se trefil po individuální akci Hrstka – 2:2, a před koncem utkání přehoupl výsledek na naší stranu z trestného kopu Škopek – 3:2. “ K přímáku se začali stavět „Beny“ a „Wenca“, tak sem je od toho vyhnal , protože to byla jasná pozice pro praváka.“ podotkl Škopek. Zápas takto i skončil a bereme tak z přípravy i první vítězství, které se nerodilo úplně jednoduše. Fakt byl i v tom, že my měli připravených 11 hráčů a soupeř poskládal skoro jednou tolik.

Lukáš Lanc (trenér) – Bylo vidět ,po celou dobu utkání, že to bylo naše první. Bylo to takové syrové. Účel to ale nadevše splnilo. Myslím, že kluci nehráli špatně, až na časté přihrávky směrem dozadu k brankáři. Čeká nás další měsíc, ve které budeme některé věci dohánět.“

Napsat komentář