Rozhovor s Ondrou!

V obsáhlem rozhovoru s kondičním trenérem se dočtete nejen o probíhající zimní přípravě.

Ahoj Ondro. Máme za sebou vetšinu zimní přípravy. Jak to zatím hodnotíš z tvé pozice?

Ahoj Škópo, 🙂

Na konci podzimní části soutěže kluci dostali tréninkové plány ve, kterých měli rozepsané běžecké tréninky, kompenzační cvičení a doporučení na regeneraci, aby se připravili na začátek společné části a
nešli tam úplně z nuly 🙂

Příprava byla rozepsaná do třech tréninkových dnů. Sobotní běžecký trénink v nedalekém hájku v Libodřicích, úterní umělka a čtvrteční posilovna  🙂 Ta byla pro všechny velkou zkouškou. Kluci zjistili, že mají spousty rezerv a ke správnému držení těla a provedení pohybu máme daleko 🙂  Koncem února jsme se přesunuli na přírodní trávu. Zde pokračujem v započaté práci z podzimu,  hodně pracujeme na intermitenci ve „vysokých“ intenzitách se snahou celou hru zrychlit. Snažím se tomu celému procesu nastavit určitý řád a to jak o tréninku tak před zápasem. Čeká nás opět diagnostika pomocí terénních testů – používáme intermitent recovery test, který se dle mého názoru nejvíce přibližuje fotbalovému zatížení a uvidíme kam jsme se posunuli 🙂  Celkový průběh zatím hodnotím dobře scházíme se ve slušném počtu na tréninky, máme minimum zraněných. Snažíme se maximálně připravit na soutěž a hru, kterou se chceme prezentovat.

S jakými cíly se vrhnete/me do soutěže.?

Cíle jsme si určili společně v kabině. Neřešíme až tak celkové umístění, lhal bych, kdybych řekl, že je nám to je úplně jedno. Budeme se snažit minimálně potvrdit pozice na kterých se nacházíme.  V herním projevu navazujeme na předchozí podzimní část. Chceme hrát více aktivní fotbal, po ztrátě se snažit o okamžitý zisk míče, vysoko napadat soupeře, tlačit se ve větším počtu hráčů do zakončení, hrát důrazně nikoli však zákeřně. Uděláme maximum proto, abychom byly ve všech zápasech úspěšný a předváděný fotbal nás a fanoušky bavil 🙂

Když mluvíš o kabině, je v Libodřicích dobrá parta?

Za mě je tam super parta lidí, tím nemyslím jenom hráče, ale všechny, kteří se kolem fotbalu pohybují a pomáhají nám. Libodřice na mě působí jako fotbalová vesnice – na každý zápase chodí slušná návštěva a podporují nás.

Není ta parta přece jen trochu úzká? Hlavně co se fotbalistů týká?

(úsměv) Tohle je věc, která mě trápí a už jsem na ni poukazoval hlavnímu trenérovi. Je nás všeho všudy čtrnáct hráčů. Stačí zranění, červená karta, práce a budeme mít co dělat dát dohromady jedenáct lidí. Určitě by se hodili jeden, dva hráči 🙂

Takže žádné doplnění kádru se neplánuje?

Na tuhle otázku by ti měl odpovědět spíše Lukáš 🙂 Já osobně nevím o žádném doplnění. V připravě velmi dobře pracuje Vojta Hájek, který doposud nastupoval pouze za béčko, určitě si myslím, že do pár zápasů nakoukne a svou dravostí nám pomůže. 🙂 V posledním přáteláku parádně zahrál v obraně i Filip Šafránek, který je také na rozmezí A – B týmu a poctivě se snaží na každém tréninku.

Vojta je tedy příjemné překvapení. Překvapil tě ještě někdo, ať příjemně nebo naopak?

Překvapují mě všichni – zájmem o fotbal, nasazením, chutí se zlepšovat. Já doufám, že i kluky to musí bavit po těch letech kdy se úplně nedařilo tak teď to jsou oni kdo udávají tempo hry a neřeší záchranářské problémy. Je to vidět i na tréninku kdy se scházíme pravidelně 2x v týdnu v počtu deseti lidi za každého počasí 🙂

Pokud bych měl přeci jenom vyzvednout jedno jméno je to Pavel Sova proti podzimu šel hodně nahoru, nejenom fyzicky, ale podstupuje sousty náběhů, ustojí množství soubojů. Nebojí se jít jeden na jednoho, vzít odpovědnost, zakončit a především dává góly. V přípravě už nasázel čtyři. Naopak mě mrzí Marek Hrstka ze kterého se stává jen zápasový hráč a přitom kdyby se dostal na trénink alespoň jednou týdně věřím, že by byl daleko nebezpečnější pro soupeře než je teď a více by si ten zápas užil.

Na který zápas nebo na které zápasy se těšíš nejvíce?

Musím se přiznat, že se těším úplně na všechny. Nejvíc asi na zápasy s první trojkou Tři Dvory, Býchory, Velim. První dva máme doma tak doufám, že bude parádní atmosféra 🙂 Mě ten fotbal prostě baví 🙂 Navíc, se začne hrát o body, prestiž. Na úvod nás čeká Český Brod C – to je soupeř u kterého nevíme co přesně čekat v jaké přijede sestavě. Teď si tak říkám, že je to jedno. Chceme se soustředit na vlastní výkon a pak se uvidí.

Ondro děkuji za rozhovor a přeji hodně úspěchů a zdraví. Hlavně tvým holkám doma.:)

 

Napsat komentář