Preview: TJ Kouřim „A“

20. kolo Okresního přeboru nabídne klasické derby. V neděli 5.5. zavítáme na hřiště Kouřimi, kde se dá očekávat bojovný zápas od podlahy.

Tomu všemu napovídá i to že Kouřim patří mezi nejtrestanější týmy okresu. O největší vzruch v týmu se vesměs starají tři playeři.  Martin Snížek- 8 branek, 5 ŽK, 1 ČK – Jan Keltner – 6 branek, 8 ŽK, 1 ČK – Daniel Procházka – 7 branek, 6 ŽK, 3 ČK. Tyto hráči se starají o vše podstatné co se v týmu děje, jak o branky tak i o tresty.

Kouřimi zatím patří 11. pozice v letošním ročníku při skóre 38:45 a hlavně doma ztrácejí body. V domácím prostředí nasbírali Kouřimští pouhých 8 bodů při skóre 16:24 a v tomto ohledu patří k nejhorším v soutěži.

Historicky si, ale Kouřim nevedla úplně bídně. Po mnoha letech ve III. třídě si v roce 2000 vybojovali postup do OP. Tam vydrželi dva roky a putovali zpět. Stejný scénář následoval i směrem nahoru. Pak následoval vzestup do krajských soutěží, 2004 postup do OP, 2005 postup do I.B, 2006 postup do I.A. V „A“ třídě hráli tři roky a pák následoval opět sešup do dvou let do OP. Do I.B třídy se podívali ještě na rok v sezóně 2014 – 2015. Od té doby hrají OP.

Naše bilance s Kouřimí je ovšem záporná. Ve třinácti zápasech jsme 6x vyšli naprázdno, jeden zápas skončil remízou a čtyři zápasy jsme vyhráli. Na penaltové rozstřely je to smírně 1-1. To vše při skóre 36:28 pro Kuřimské a to znamená v průměru 4,9 gólů na utkání.

Poslední zápas, který jsme odehráli v domácím prostředí jsme vyhráli až na penalty. Po celý zápas jsme měli drtivý tlak, ale nedokázali jsme z toho vytěžit více než jednu branku. Zápas skončil 1:1 v základní hrací době a o jediný gól se postaral Pohanka.

Bohužel se zápas kryje s „B“ mužstvem, které nastoupí ve stejný den a čas v Kořenicích.

Proto prosím o maximální účast a podporu obou mužstev!!

Sudí pro „A“ – Zdeněk Veselý

Sudí pro „B“ – Karel Freund

 

Napsat komentář