Muži A: Přípravná utkání pro sezónu 2019/20

V letní části přípravy odehrajeme tři přípravná utkání. Dvě doma a generálku na soutěž venku. Jde o tři kvalitní soupeře, kteří nás dostatečně připraví na sezónu.

Štítarský SK – SO 3.8.2019 od 10:00 – hřiště FK LIBO

První přípravné utkání odehrajeme na domácí půdě. V Libodřicích přivítáme tým Štítarského SK U-19 doplněného dospělými. Štítary jako dospělý mančaft hrají 3. třídu a skončily na 8. místě se ziskem 33 bodů a skóre 60:57. Klub se v novodobé historii nedostal nikdy do OP. Nejlépe neboli nejblíže k postupu na tom byli v roce 2015, kdy skončily na 3. místě. Tenkrát je táhl svými góly Petr Skořepa, který jich vsítil 29. V této sezóně se Štítary opírají o mladíky a to hlavně o Samuela Umana se 14 brankami a o Tomáše Opozlera ( 18let), který dal branek 10. S týmem od Kolína jsme se v soutěžním utkání doposud neutkali. Porovnání sily přišlo pouze  s „B“ týmem v letech 1999 – 2001. Tuto mini sérii 4 utkání ovládli Štítary  v poměru 2-1-1  jejich pohledu. Tým U-19 neboli dorostenecký mančaft, hraje I.A třídu, kde obsadili 3. pozici se skŕem 96:31 a ziskem 55. bodů. Se štítarskou mládeží to bylo všelijaké, stejně jak v okolních vesnicích. Dorostenecké družstvo se drželo do roku 2004 pak bylo zrušeno. V té době hráli 1. A. třídu. Znovu založení přišlo v roce 2014.  V poklidném tepnu se postupně vykopali v roce 2018 do 1. A třídy. V té sezóně se umístili na druhé pozici za legendární družinou z Křečhoře, kterou táhl hlavně náš Pánek, který vstřelil 56 branek v sezóně. Letos, stejně jako „A“, táhne svými góly Támš Opozler. V dorostenecké A. třídě vstřelil 30 branek a je druhý nejlepší střelec soutěže.

 

SK Malešov – SO 10.8.2019 od 17:00 – hřiště FK LIBO

Druhé přípravné utkání odehrajeme opět na domácí půdě. V Sobotu 10.8. přivítáme tým ze sousedního okresu – Malešov. Malešov loni obsadil 7. místo Kutnohorského OP. Získal 40 bodů a to vše při skóre 61:48. Z historického hlediska je Malešov stálicí v OP. Do krajské soutěže se podívali v letech 99-02 a to bylo vše. V soutěžním utkání jsme spolu nikdy neutkali. Pouze v přípravném zápase a v zápasu dorosteneckých mužstev. Malešov patřil, v loňské sezóně, k tomu lepšímu co se venkovní tabulky týká. Venku získali 21 bodů naopak doma pouze bodů 19. K těmto počinům je táhl Menšík, který dal 23 branek ( nej OP) a Škrobák, který nastřílel gólů 13. Oba dva hráči inkasovali i nejvíce ŽK a to sedm a šest kousků. O jedinou kartu červenou se postaral Koubek. Zajímavostí je, že jen tři hráči Malešova odehráli více jak 2000 min, u nás je těchto hráčů osm. Oba mančafty odehráli shodně 26 utkání.

 

 

TJ Slavoj Vrdy – SO 17.8.2019 od 17:00 – hřiště Libodřice

K třetímu přípravnému utkání odjedeme do Vrdů. Tým ,který hraje I.B třídu se nachází u Čáslavi. Loňskou sezónu skončily na 10. místě při skóre 42:63 se ziskem 33 bodů. Historicky jsou krajskou B. třídou dobře seznámeni. Několikrát si tuto soutěž okusily. Postupně střídali OP s I.B třídou. Loni vyhráli suveréně OP a salopužily si postup. V soutěži se udrželi ,což bylo podstatné pro první rok. Ve všech statistikách patřily k průměru v soutěži. Vyjímkou byl střelec Nesládek, který nastřílel 16 branek a umístil se na 3. pozici B. třídy. Nejtrestanější muži byli Rejthárek se sedmi ŽK a 1 ČK. Následovali ho Víšek s Vavřinou se šesti ŽK. Nejvítíženejší hráč byl Martin Šindélář – gólman. V jedné jediné sezóně se utkali i snámi. Oba zápasi vyhráli domácí shodně 5:1. Takže 2 zápasy 1-0-1 a skŕe 6:6. Vrdy mají i „B“ mužstvo, které obsadilo 3. místo v IV. Třídě na okresu KH.

 

Napsat komentář