tuchoraz-preview

Preview FC Tuchoraz

V prvním kole Kolínského Okresního Přeboru přivítáme tým FC Tuchoraz. Fanoušci týmu si na Okres stále ještě zvykají, jelikož tým od roku 1993 hrál pravidelně krajskou I.B třídu a do okresu spadl až v roce 2018. První sezóna se ovšem po více než dvaceti letech nepovedla. Tuchraz skončila jen 2 body od sestupových pozic a se ziskem 13. bodů se krčila na 13. místě tabulky. Tým vynikal i v různých statistikách jako třeba nejhorší obrana nebo nejhorší útok. Tomu všemu nasvědčuje i skóre 28 ku 132.  Tuchoraz má ovšem ve svém týmu i nebezpečnou sílu směrem do útoku Topol, Šafář a Pokorný se dohromady postarali o 16 branek a tedy o většinu v celé sezóně. Svědčí o tom i poslední odehrané utkání uplynulého ročníku, kdy Tuchoraz porazila Tuklaty vysoko 7:0 a udržela se tak v OP. Mezi zlé muže minulé sezóny patřil Tomáš Novák se šesti žlutými a jednou kartou červenou.

Mezi Libodřicemi a Tuchrazí se odehrálo už nespočet utkání. Většina, ale na půdě krajské soutěže. V OP máme bilanci dvou zápasu a dvou výher při skóre 18:4. V té krajské části byli veselejší hosté s Tuchorazi. Odehrálo se šest utkání a bilance je 2-0-4 10:16 z našeho pohledu.

Tuchoraz si v přípravě nevedla úplně zle. Žádný hráč neodešel a za to přišli mladé nadějě z týmu Přišimas kolem ročníku 2001. V přátelských utkání narazily na Babice (III. třída), Šestajovice (OP) a na Jevany ( I.B). Na úvod porazli Babice vysoko 8:1. Ve druhém utkání narazili na klub ze Šestajovic, kde působí i bratři Rosičtí. Utkání skončilo smírně 1:1. V generálce ovšem Tuchoraz propadla s týmem Jevan 6:0 a trochu jim příprava zhořkla. V utkání byla vidět spíše slabá disciplína než fotbalový um. Přesto bilance z přípravy nevypadá zle a se ziskem 4. bodů a hlavně kladným skóre 9:8 musí být u našeho soka spokojeni.

Rozhodčí pro tento zápas je Jiří Řípa.

Zápas se odehraje v sobotu 24.8.2019 od 17:00 na hřišti v Libodřicích. Neváhejte a přijďte nás podpořit za důležitými body!!!

Stejně tak prosíme o podporu „B“ mužstva, které přivítá tým Vrbové Lhoty a to od den déle.

Toto utkání bude řídit Lukáš Živný.